Kabe Gözlük

Dilediğin Her An 360° Kabe Ziyareti

Erişilebilirlik Danışmanı
Yazar- Aliye YÜCEL

Bursa Mustafakemalpaşa doğumludur. 9 aylık iken çocuk felci geçirmiştir ve bu nedenle bedensel engellidir. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur.

 

1989 – 1990 yıllarında Kadın ve Aile Dergisi’nde editör olarak; 1991 – 1994 yılları arasında engellilere yönelik Yaşama Sevinci Dergisi’nde editör, yine engellilere yönelik hazırlanan ve TRT’de yayınlanan Her Şeye Rağmen programında yapım yardımcısı olarak çalışmıştır.

 

1994 – 2010 yılları arasında TGRT’de; Metin Yazarlığı, Yapım- Yönetim Yardımcılığı (Kadın ve Sağlık Programlarında), TGRT- Basın ve Halkla İlişkiler Basın Tanıtım Sorumlusu ve TGRT HABER Medya Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

 

2010 yılından sonra Türkiye Beyazay Derneği ve İŞ-KUR’un ortak projesi olan engelli istihdamına yönelik Engelli Kariyeri’nde Değerlendirme Uzmanı olarak çalışmıştır.

 

Engellilere yönelik çeşitli projelerde danışmanlık yapmıştır. 2011 yılında yazmaya başladığı ve halen yazmaya devam ettiği “Engeloji” isimli kişisel bir blogu, yine Engeloji isimli bir kitabı vardır.