Kabe Gözlük

Dilediğin Her An 360° Kabe Ziyareti

Anlatım ve Dualar
Kâbe Gözlük,
Mekke Gözlük ve
Medine Gözlük

Mehmed Fatih ÇITLAK
Araştırmacı- Yazar ve TV Programcısı

 

1967 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi, Fatih İmam Hatip Lisesi’nde bitirmiş, İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde ise Arapça ve İslâmî ilimler eğitimini tamamlamıştır.

İslâm tarihi ve tasavvuf konularında birçok radyo ve televizyon programı yapmıştır. Konuşmacı olarak birçok sempozyum, panel ve konferanslara katılmıştır. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak, yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulunmuştur.

İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İş ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine iştirak eden Mehmed Fatih ÇITLAK, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında, kurucusu olduğu Keşkül Dergisi’nde, Mehmed Fatih imzasıyla yazmaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etmiştir. Bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih ÇITLAK, halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

TRT‘de ‘Gece Kahvesi’ adıyla Ramazan Programı,  ATV’de ise, iki yıl sahur programı yapmıştır, Halen Kanal D‘de TV programlarına devam etmektedir.

Mehmet Fatih ÇITLAK, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Yayınlanmış Kitapları:

2012 – Huzur Defteri

2011 – Aşkın Bir Noktası

2011 – Nur Kandili

2011 – Mesnevi Şerhi

2011 – Padişah-Cariye Kıssası

2010 – 40 Mektup

2010 – 18 Beyit – Dinle